PëRMBLEDHJE

The tactics of a German fighter pilot offend his aristocratic comrades but win him his country's most honored medal, the Blue Max. The General finds him useful as a hero even though his wife also finds him useful as a love object. In the end the General arranges for him to test-fly an untried fighter.

Fotot

The Blue MaxThe Blue MaxThe Blue MaxThe Blue Max

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Zemra të Hekurta (2014)

  image
  Me Brad Pitt, Shia LaBeouf. Prill, 1945. Ndërkohë që forcat aleate fillojnë sulmin masiv kundër gjermanisë naziste, komandanti i një tanku dhe skuadra e tij nisin...
 • Togeri Xhejn (1997)

  image
  Demi Moore. Një togere e ushtrisë amerikane do të përdoret si eksperiment duke u futur në radhet e skuadrës së forcave speciale të marines. Ajo do të kuptoje se e...
 • Petria's Wreath (1980)

  image
  This film takes place in a small mining town in Serbia, within a time span covering the prewar, war, and postwar period. "Petria's wreath" is a story about the...
 • Vukovar Poste Restante (1994)

  image
  This movie describes the violent break-up of former Yugoslavia from the Serbian point of view, using the story of ethnicly mixed couple in war-torn city of...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.