Vlerësimi: 7.3/10

PËRMBLEDHJE

Ruby Weaver has man trouble: she tries to fix them, so she's stuck herself with a string of losers. Her current lover, Sam Deed, seems different: he's sweet, tender, just in from Dubuque. But, as Ruby tells her therapist about Sam, in flashbacks we see someone not quite of this world. In fact, Sam informs Ruby that he's from the future, 2470 to be exact, traveling back in time to avoid prosecution for his sister's death, and to find Ruby, whose photo he saw back home. Ruby's sure he's delusional, but most of the time she wants to keep him - and maybe fix him. Although he seems sane, maybe Sam hasn't told her the real story: what's he up to, and who is Chrystie Delancey?

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Një natë në Stamboll (2014)

  e mërkurë
  image
  Ekranizimi i shfaqjes shumë e përhapur për keqpëdorimin e grupeve të tifozëve të Liverpulit, gjatë UEFA Ligës së kampionëve në vitin 2005 në Stamboll.
 • Unë, vetja ime dhe Irena (2000)

  Sot
  image
  Një polic i mirë, por me probleme personaliteti, duhet të mbrojë një grua që po i fshihet një të dashuri të korruptuar dhe bashkëpunëtorëve të tij. Çarli, një...
 • Xhoxho Lepuri (2019)

  Sot
  image
  . Fitues i çmimit Oskar. Kur një djalë i vetmuar gjerman zbulon se mamaja e tij fsheh një vajzë hebreje në papafingon e tyre, ai duhet të përballet me...
 • Bedrooms and Hallways (1998)

  Sot
  image
  Keith runs a male bonding group, which was meant to be macho fun, but acts as therapist as dreaded-unmanly emotional and even relational problems prove...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.