poster

Hot Boyz

Hot Boyz (2000)

Aksion, Krim, Dramë | Shtetet e Bashkuara të Amerikës
Regjia: Master P
Pink Crime & Mystery | e hënë | 03:58

Vlerësimi: 4.1/10
Vlerësimi i përdoruesit: 3.7/10
(3 Voto)

PëRMBLEDHJE

Injustice begets a criminal. Kool is an artist without prospects, a black belt in karate, and in love with LaShawna, poised and college bound. One night she witnesses a stabbing and discovers the victim is a cop as he dies in her arms. She's jailed for murder by the infamous Ramparts Division of the LAPD. Kool wants to prove her innocence, and Tully, the cynical detective in charge, ignores LaShawna's case but uses Kool to break up an incipient crime operation. She's in danger because the guilty parties fear that the officer talked before he died. While in jail awaiting a hearing and legal help, she's beaten to death by a rogue cop. Kool vows revenge: the Hot Boyz are born.

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Lidhje gjaku (2008)

  image
  Inspektori i policisë Francois konstaton se vëllai i tij Gabriel është duke u liruar nga burgu pasi të ket bërë dhjetë vjet për vrasje.Ribashkimi midis policit...
 • A Brooklyn State of Mind (1998)

  image
  Al Stanco has lived all of his life in Brooklyn and does some work for the local crime lord, Danny Parente. New to the neighbourhood is Gabriela, a filmmaker...
 • Vrasës të lindur (1994)

  image
  Dy te rinj, secili me nje histori personale mbushur me dhune dhe abuzime, dashurohen dhe zhyten ne nje vorbull krimesh te papara.
 • 22 Plumbat (2010)

  image
  Jean Reno, Marina Foïs. Pasi plagoset shumë rëndë me 22 plumba, një ish mafioz tashmë njeri i qetë dhe familjar, fillon një hakmarrje të pamëshirshme kundër të...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.