Vlerësimi: 8.3/10
Vlerësimi i përdoruesit: 8/10
(2 Voto)

PËRMBLEDHJE

The opening title reads: "A comedy with a smile--and perhaps a tear". As she leaves the charity hospital and passes a church wedding, Edna deposits her new baby with a pleading note in a limousine and goes off to commit suicide. The limo is stolen by thieves who dump the baby by a garbage can. Charlie the Tramp finds the baby and makes a home for him. Five years later Edna has become an opera star but does charity work for slum youngsters in hope of finding her boy. A doctor called by Edna discovers the note with the truth about the Kid and reports it to the authorities who come to take him away from Charlie. Before he arrives at the Orphan Asylum Charlie steals him back and takes him to a flophouse. The proprietor reads of a reward for the Kid and takes him to Edna. Charlie is later awakened by a kind policeman who reunites him with the Kid at Edna's mansion.

Fotot

The Kid

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Shoqja e mikut tim më të mirë (2008)

  e diel
  image
  Dastin është një djalosh shumë i këndshëm, i dashuruar me Aleksis, një kolegen e tij. Por kur vajza i thotë se dëshiron që ata të jenë vetëm miq, ai punëson...
 • 7 Zwerge (2004)

  e hënë
  image
  The Seven Dwarves live deep within a female-free-zone of the Enchanted Forest, but they cannot resist the innocent charms of Snow White when she enters their...
 • France (2021)

  e hënë
  image
  A celebrity journalist, juggling her busy career and personal life, has her life over-turned by a freak car accident.
 • Të harrosh Sara Marshall (2008)

  e hënë
  image
  Kompozitori anonim Piter pasi është lënë nga e dashura e tij, ylli televiziv Sara Marshall shkon me miqtë e tij me pushime në Hauai. Por, për fat të keq edhe Sara...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.