poster

Auswärtsspiel - Die Toten Hosen in Ost-Berlin

Auswärtsspiel - Die Toten Hosen in Ost-Berlin (2022)

Dokumentar, Muzikë | Gjermani
Regjia: Martin Groß

Ku ta shikojmë
Shfaqja nuk është në dispozicion
Vlerësimi: 7.8/10

PëRMBLEDHJE

Shortly after their formation in Easter 1982, the Düsseldorf punk band "Die Toten Hosen" lead the Stasi around by the nose: the musicians Campino, Andi, Breiti, Kuddel and Trini give a secret concert in a church, in the middle of what was then East Germany. In "Auswärtsspiel - Die Toten Hosen in Ost-Berlin" this unique event is now comprehensively told for the first time.

Rishikime


Ska rishikime
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.