poster

Снегопад

Snowfall (2017)


Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 8.0/10

Лос Анџелес, 1983 година. Пристигнува бура и се вика „крек. „Снегопад е едночасовна драма која се одвива на почетокот од епидемијата на крек и го прикажува нејзиното влијание врз културата каква што ја познаваме. Приказната следи неколку лика меѓу кои се: Френклин Сејнт, млад уличен претприемач, кој е во потрага по моќ; Густаво Запата, наречен Ел Осо, мексикански борач, кој се бори против мафијата; Теди Мекдоналд, оперативец на ЦИА, кој бега од мрачното минато и почнува операција за финансирање на никарагванските војници на „Контра и Лучија Виљанева, ќерката на еден мексикански мафијашки шеф.

ПРЕПОРАКИ
 • Полицијске камере (2018)

  сабота
  image
  Поручник Сеан Стицкс Ларкин води вас кроз серију која кроз камере на тијелу, на ауту и друге полицијске камере приказује нефилтрирани, јединствени поглед на...
 • Суткиња Јудy (1996)

  сабота
  image
  Реалитy Схоw Суткиња Јудy преко 20 година рјешава случајеве. Карактер, строгоќа, али и хумор суткиње заштитни су знак ове серије.
 • Отец Браун (2013)

  сабота
  image
  Радња ове адаптације романа Г. К. Цхестерстона смјештена је у 1950-е, у срце прекрасног енглеског ладањског краја. Марк Wиллиамс глуми оца Броwна, католичког...
 • Мистериите на д-р Блејк (2013)

  сабота
  image
  Др Лушијен Блејк напустио је Баларат као младиќ. Сада се вратио да преузме медицинску праксу свог оца и улогу градског полицијског хирурга.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.