Дејството се одвива во една полициска станица во Манчестер. Хумористичната серија „Нос за престап“ прикажува група полицајци во истурените борбени редови. Лаборатории за дрога, пиромани, неонацисти и убијци се секојдневие за овој тим.
„Нос за престап“ е снимена според сценариото на добитникот на „Бафта“, Пол Абот („Бесрамен“, „Погодок и пропуст“, „Состојба на играта“) и претставува една поинаква полициска серија. Дејството се одвива во една полициска станица во Манчестер и следи една група полицајци во предните борбени редови кои се прашуваат што ли згрешиле па да мора да завршат таму, во овој дел од градот. Лаборатории за дрога, пиромани, неонацисти и злогласни убијци се секојдневие во работата на овој тим, кој го предводи способната но налудничава детективка Вивиен Диринг (Џоана Сканлон). Но, кога се појавува еден особено изопачен сериски убиец, тоа претставува шок дури и за најискусните полицајци.

Беше на каналите:

HBO2  HBO3  

Препораки
 • Hubert & Staller (2011)

  image
  A show about two police officers from Wolfsrathausen who sometimes work a bit differently.
 • Зошто жените убиваат (2019)

  image
  Серија "Зашто жене убијају", приказује животе три жене које живе у три различите декаде: домаќице из шездесетих, чланице високог друштва из осамдесетих и адвоката...
 • Reiff für die Insel (2012)

  image
 • Агата Кристи: Криминални игри (2009)

  image
  Нов серијал Криминалних игара смештен у разуздани свет '50-их година. Наsорник Лоренс истражује случајеве које је осмислила краљица крими-романа Агата Кристи....
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.