рејтинг: 7.7/10
Оценка на корисникот: 9.8/10
(5 гласови)

Д-р Крис и д-р Занд прават смуди во лабораторијата за да ја покажат неверојатната бариера што го штити мозокот. Потоа снимаат спот и д-р Ронкс оди на повик со болничари. На Ургентно еден пациент има преврзана глава, а друг изместен палец.

Се прикажува на каналите:

Da Vinci Learning  

Беше на каналите:

HTV3  KiKA  

Следна епизода:

вторник
15:00
Операција Леле!, Лари - невообичаениот робот
среда
05:00
Операција Леле!, Прсти на тастери!
среда
05:27
Операција Леле!, Тобоган за бели дробови!
денес
10:30
Операција Леле!, Храна, измет и вие!
денес
15:00
Операција Леле!
Нераскажаната приказна за очите и мастите
денес
05:00
Операција Леле!, Увогедон!
денес
05:27
Операција Леле!, Херојски хипокампус
Утре
10:30
Операција Леле!, Вашиот супер 'рбет!
Утре
15:00
Операција Леле!
Специјална просторија и проголтана камера
Утре
05:00
Операција Леле!, Баш одвратно!
Утре
05:27
Операција Леле!, Операција Леле! во вселената
петок
10:30
Операција Леле!, Исплазете се!
петок
15:00
Операција Леле!
Моќниот ушен восок и вештачки делови од тело
сабота
05:42
Операција "Јој!" - Пробајте ово код куќе
сабота
13:30
Операција Леле!, Гледајте да не паднете!
сабота
14:00
Операција Леле! - Ова испробајте го дома, Коски
недела
05:42
Операција "Јој!" - Пробајте ово код куќе
недела
13:30
Операција Леле!, Полетување на тетивата!
недела
14:00
Операција Леле! - Ова испробајте го дома, Бели дробови
понеделник
05:42
Операција Леле! - Ова испробајте го дома, Коски
понеделник
10:30
Операција Леле!, Д-р Скорпион
3.6.24
15:00
Операција Леле!, Неверојатниот црн дроб
4.6.24
05:00
Операција Леле!, Ајде да зборуваме за ракот
4.6.24
05:27
Операција Леле!, Ќе добиеме бебе
4.6.24
10:30
Операција Леле!, Се смеете!
4.6.24
15:00
Операција Леле!, Правосмукалка за вошки
5.6.24
05:00
Операција Леле!, Судир на докторите!
5.6.24
05:27
Операција Леле!, Има гуштер!
5.6.24
10:30
Операција Леле!, Суперхеројски ребра
5.6.24
15:00
Операција Леле!
Желудочна киселина и кркорење на стомакот
6.6.24
05:00
Операција Леле!, Гласно, ПОГЛАСНО!
6.6.24
05:27
Операција Леле!, За што служат вакцините?
6.6.24
10:30
Операција Леле!, Доктор Тревога!
6.6.24
15:00
Операција Леле!, Отпечаток на белите дробови
7.6.24
05:00
Операција Леле!, Лиги, мрсули и гнасотии!
7.6.24
05:27
Операција Леле!, Флексибилни раце и троен скок!
7.6.24
10:30
Операција Леле!, Мрсули, мрсули, мрсули!
7.6.24
15:00
Операција Леле!, Заздравување на телото
8.6.24
05:42
Операција Леле! - Ова испробајте го дома, Бели дробови
8.6.24
13:30
Операција Леле!, Уста против колено
8.6.24
14:00
Операција Леле! - Ова испробајте го дома, Вкус
9.6.24
05:42
Операција Леле! - Ова испробајте го дома, Вкус
9.6.24
13:30
Операција Леле!, Претежно се состоите од вода!
9.6.24
14:00
Операција Леле! - Ова испробајте го дома, Слуз
10.6.24
05:42
Операција Леле! - Ова испробајте го дома, Слуз
10.6.24
10:30
Операција Леле!, Како да истренирате мозок!
10.6.24
15:00
Операција Леле!, Моќта на гасовите
11.6.24
05:00
Операција Леле!, Испупчени колена и за што служат
11.6.24
05:27
Операција Леле!
Вашиот прекрасен мозок и блескавите сигнали
11.6.24
10:30
Операција Леле!, Смрдливиот д-р Ксанд!
11.6.24
15:00
Операција Леле!, Неверојатното пумпање на срцето
12.6.24
05:00
Операција Леле!, Поклон на Ксанд!
12.6.24
05:27
Операција Леле!, Влечење јаже!
12.6.24
10:30
Операција Леле!, Трепнете и ќе пропуштите!
12.6.24
15:00
Операција Леле!, Искашлај се!
13.6.24
05:00
Операција Леле!, Ксанд експлодира!
13.6.24
05:27
Операција Леле!, Што се случи потоа?!
13.6.24
10:30
Операција Леле!, Награди "Леле!" 3
13.6.24
15:00
Операција Леле!, Вкусување со носот
14.6.24
05:00
Операција Леле!, Награди „Леле!“ 2
14.6.24
05:30
Операција Леле!, Храна, измет и вие!
14.6.24
10:30
Операција Леле!, Какуштастично!
14.6.24
15:00
Операција Леле!, Празнење на мочниот меур
15.6.24
05:42
Операција Леле! - Ова испробајте го дома, Измет
15.6.24
13:30
Операција Леле!, Експлозивна енергија!
15.6.24
14:00
Операција Леле! - Ова испробајте го дома, Измет
16.6.24
05:42
Операција Леле! - Ова испробајте го дома, Бактерии
16.6.24
13:30
Операција Леле!, Прсти на тастери!
16.6.24
14:00
Операција Леле! - Ова испробајте го дома, Бактерии
17.6.24
05:42
Операција Леле! - Ова испробајте го дома, Мембрани
17.6.24
10:30
Операција Леле!, Очен спектакл!
17.6.24
15:00
Операција Леле!
Манипулирање со температурата и кажување големи лаги
18.6.24
05:00
Операција Леле!, Вашиот супер 'рбет!
18.6.24
05:27
Операција Леле!, Исплазете се!
18.6.24
10:30
Операција Леле!, Моќта на задникот
18.6.24
15:00
Операција Леле!, Телесни бактерии и бионичко око
19.6.24
05:00
Операција Леле!, Д-р Скорпион
19.6.24
05:27
Операција Леле!, Се смеете!
19.6.24
10:30
Операција Леле!, Вашето чукање на срцето
19.6.24
15:00
Операција Леле!, Палење храна
20.6.24
05:00
Операција Леле!, Суперхеројски ребра
20.6.24
05:27
Операција Леле!, Доктор Тревога!
20.6.24
10:30
Операција Леле!, Ноктирање!
20.6.24
15:00
Операција Леле!, Затнати крвни садови
21.6.24
05:00
Операција Леле!, Мрсули, мрсули, мрсули!
21.6.24
05:27
Операција Леле!, Како да истренирате мозок!
21.6.24
10:30
Операција Леле!, Необична енергија
21.6.24
15:00
Операција Леле!, Прва помош при гушење
22.6.24
05:42
Операција Леле! - Ова испробајте го дома, Отпечатоци од прсти
22.6.24
13:30
Операција Леле!, Тобоган за бели дробови!
22.6.24
14:00
Операција Леле! - Ова испробајте го дома, Мембрани
23.6.24
05:42
Операција Леле! - Ова испробајте го дома, Очи
23.6.24
13:30
Операција Леле!, Увогедон!
23.6.24
14:00
Операција Леле! - Ова испробајте го дома, Отпечатоци од прсти
24.6.24
05:42
Операција Леле! - Ова испробајте го дома, Слух
24.6.24
10:30
Операција Леле!, Многу храброст!
24.6.24
15:00
Операција Леле!, Брзи нерви и валкани раце
25.6.24
05:00
Операција Леле!, Смрдливиот д-р Ксанд!
25.6.24
05:27
Операција Леле!, Трепнете и ќе пропуштите!
25.6.24
10:30
Операција Леле!, Брзи ензими
Препораки
 • Гарфилд (2008)

  image
  Во секоја епизода, палавиот Гарфилд и неговиот најдобар пријател кучето Оди ќе му направат низа проблеми на нивниот несмасен сопственик Џон Арбукле. Сопственикот...
 • Nature (1982)

  image
  Documentary series exploring various global wildlife issues and subjects.
 • Биби и Тина (2004)

  image
  Биби и Тина су две причљиве, дружељубиве, паметне и драге тинејџерке, које су нераздвојне другарице и обема је страст јахање. Највише на свету воле да лутају...
 • Клипови за умствени работи

  image
  Зошто го гледаме тоа што го гледаме? И колку сме сигурни дека тоа што го гледаме е точно? Никогаш не знаете што се крие зад или под сликите што ги гледате. Првите...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.