СОДРЖИНА

Богатиот Дејвид, кому му здосадува животот во предградијата, ја наговара својата сопруга Линда да продадат сѐ што поседуваат и да одат на пат за да „ја видат Америка“. Неговите идеалистички, нереални планови набргу тргнуваат во лоша насока.
Богатиот Дејвид, кому му здосадува комотниот живот во предградијата, ја наговара својата сопруга Линда да продадат сѐ што поседуваат и да одат на пат за да „ја видат Америка“. За романтичен почеток, Дејвид и Линда повторно се венчаваат во Лас Вегас, што иронично се покажува како почеток на крајот на нивната идила. Накусо, Линда ја губи нивната животна заштеда, двојката за малку загинува кај браната Хувер, па двајцата прифаќаат физичка работа во еден запуштен град во Аризона, и така натаму.

Слики

Изгубени во АмерикаИзгубени во АмерикаИзгубени во АмерикаИзгубени во АмерикаИзгубени во АмерикаИзгубени во АмерикаИзгубени во АмерикаИзгубени во АмерикаИзгубени во АмерикаИзгубени во Америка

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Малиот маж (2006)

  денес
  image
  Џуџето крадец Калвин се преправа во бебе за да врати еден украден дијамант скриен во домот на една двојка без деца. Но циничниот Калвин открива дека животот како...
 • Како снег за Божиќ (2019)

  денес
  image
  Лијам и Сара се долгогодишни соперници и градоначалници на две соседни гратчиња. Кога и двете гратчиња неочекувано влегуваат во финалето на натпреварот за град со...
 • Клуб среќно разведених (2020)

  денес
  image
  Забавна комедија о двојици цимера који се покушавају забавит након развода. Бен је девастиран када његова супруга затражи развод. Док су сви њихови пријатељи на...
 • Глумац (2011)

  денес
  image
  Радња филма одвија се од 1927. до 1931. г. и прича почиње у том раздобљу када неми филм одлази у историју, а замењује га звучни. Пратимо Џорџа Валентајна, велику...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.