poster

Грабеж на банка

The Bank Job (2008)

Трилер, Драма, Криминал | Обединетото Кралство, САД, Австралија
Режисер: Roger Donaldson
CineStar TV2 | 19.10.23 | 00:55

рејтинг: 7.2/10
Оценка на корисникот: 8.6/10
(106 гласови)

СОДРЖИНА

Во 1971 година, по грабежот на банка на улицата Бејкер во Лондон, Тери и ќленовите на неговата екипа го отвораат сефот, несвесни за тоа што ќе го откријат. Полицијата не ги открива сторителите и, по неколку дена на насловните страници, сè се заборава. Овој филм за првпат го открива она што било прикриено - убиство, корупција, секс-скандали поврзани со кралското семејство - низа настани што откриваат дека некои крадци се прилично невини...

Слики

Грабеж на банкаГрабеж на банкаГрабеж на банкаГрабеж на банкаГрабеж на банкаГрабеж на банкаГрабеж на банкаГрабеж на банкаГрабеж на банкаГрабеж на банкаГрабеж на банкаГрабеж на банкаГрабеж на банкаГрабеж на банкаГрабеж на банкаГрабеж на банкаГрабеж на банкаГрабеж на банкаГрабеж на банкаГрабеж на банкаГрабеж на банка

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Татковски гревови (2012)

  image
  Филм на режисерот Дерек Сијанфранс, во кој Рајан Гослинг го игра Лук, скитник кој заработува за живот изведувајќи акробации на мотор. Кога ќе дознае дека има...
 • Значка на честа (2015)

  image
  Двајца детективи за наркотици се под истрага откако едно дете е убиено за време на насилно запленување дрога…
 • Џокер (2019)

  image
  Во Готам Сити, налудничавиот хуморист Артур Флек е отфрлен од општеството. Тој тогаш започнува револуција и низа од крвави кривични дела. Оваа патека го соочува...
 • Беспрекорно (2007)

  image
  Волт Кунц, војни ветеран, бивши полицајац и радник обезбеѓења у пензији доживео је неколико тешких можданих удара. Некада оличење правог мушкарца, сада једва може...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.