рејтинг: 7.6/10
Оценка на корисникот: 8.72/10
(46 гласови)

СОДРЖИНА

Нација генетски еволуирани мајмуни се под закана на група луѓе кои преживеале смртоносен вирус што бил пуштен пред една деценија. И двете страни се донесени до работ на меѓусебна војна која ќе реши кој вид ќе биде доминантен на Земјата.
Во „Планета на мајмуните – Револуција“, една растечка нација од генетски еволуирани мајмуни кои ги предводи Цезар се под закана на група луѓе кои преживеале смртоносен вирус што бил пуштен пред една деценија. Тие постигнуваат кршлив мир, но се покажува дека тоа е од краток рок бидејќи и двете страни се донесени до работ на меѓусебна војна која ќе реши кој вид ќе биде доминантен на Земјата.

Слики

Планета на мајмуните - РеволуцијаПланета на мајмуните - РеволуцијаПланета на мајмуните - РеволуцијаПланета на мајмуните - РеволуцијаПланета на мајмуните - РеволуцијаПланета на мајмуните - РеволуцијаПланета на мајмуните - РеволуцијаПланета на мајмуните - Револуција

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Максимална пресуда (2012)

  денес
  image
  Бившиот оперативец Крос и неговиот партнер Менинг добиваат задача да обезбедат пристигнување на две таинствени затворенички во затвор. Веднаш по нивното...
 • Џејсон Икс (2001)

  денес
  image
  2455. године планета Стара Земља је загаѓена и напуштена веќ вековима. Људи су били приморани да побегну од разарајуќих олуја, смртоносних гомила смеќа и отровних...
 • Вучица (2019)

  денес
  image
  Цлаир је војна ветеранка чији син Цхарлие бива отет. Она, према договору, отмичарима доноси вреќу новца као откупнину за свог сина, али сусрет не протиче онако...
 • Рамбо 3 (1988)

  денес
  image
  Америчка војска позива ратног ветерана, бившег припадника Зелених беретки Џона Рамба (Силвестер Сталоне) да се врати из пензије како би кренуо у мисију...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.