рејтинг: 7.6/10
Оценка на корисникот: 8.7/10
(47 гласови)

СОДРЖИНА

Нација генетски еволуирани мајмуни се под закана на група луѓе кои преживеале смртоносен вирус што бил пуштен пред една деценија. И двете страни се донесени до работ на меѓусебна војна која ќе реши кој вид ќе биде доминантен на Земјата.
Во „Планета на мајмуните – Револуција“, една растечка нација од генетски еволуирани мајмуни кои ги предводи Цезар се под закана на група луѓе кои преживеале смртоносен вирус што бил пуштен пред една деценија. Тие постигнуваат кршлив мир, но се покажува дека тоа е од краток рок бидејќи и двете страни се донесени до работ на меѓусебна војна која ќе реши кој вид ќе биде доминантен на Земјата.

Слики

Планета на мајмуните - РеволуцијаПланета на мајмуните - РеволуцијаПланета на мајмуните - РеволуцијаПланета на мајмуните - РеволуцијаПланета на мајмуните - РеволуцијаПланета на мајмуните - РеволуцијаПланета на мајмуните - РеволуцијаПланета на мајмуните - РеволуцијаПланета на мајмуните - Револуција

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Меморија (2017)

  вторник
  image
  Големиот Весли Снајпс ја толкува улогата во ова СФ остварување. Петмина пријатели заминуваат на одмор во куќичка покрај езерото, каде очекуваат само добра забава....
 • Претња метеора (2010)

  вторник
  image
  Огроман метеор улажи у орбиту Земље и прави пустош. Једна породица има само један циљ - да преживи.
 • Клуб на смртта (2020)

  вторник
  image
  Полицијата открива елитен боречки клуб со седум подземни нивоа, исполнети со мртви тела на безбројни борци. Само еден човек е оставен жив. Специјалната единица...
 • Непобедиви 3: Искуплување (2010)

  среда
  image
  Руски затвореник, Бојка, со тешка повреда на коленото, која ја претрпе на крајот од „Непобедливи 2“, веќе не е затвореникот од кого се плашат сите. Толку...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.