poster

Млади пиштолџии 2

Young Guns II (1990)

Режисер: Geoff Murphy
FilmBox Plus | sutra | 21:00

рејтинг: 6.5/10
Ocjena korisnika: 10/10
(5 glasova)

СОДРЖИНА

Во 1881 г., локалниот моќник, Џон Чизам, го најмува Патрик Флојд Гарет да го убие одметникот Били д Кид.

Слики

Млади пиштолџии 2Млади пиштолџии 2Млади пиштолџии 2Млади пиштолџии 2Млади пиштолџии 2Млади пиштолџии 2

Осврти


Nema recenzija
ПРЕПОРАКИ
 • Лоши момци 2 (2003)

  понеделник
  image
  Двајца полицајци од одделот за наркотици (Мартин Лоренс и Вил Смит) предводат една истрага за навлегувањето на дрогата екстази во Мајами. Нивната истрага води до...
 • Национално богатство (2004)

  понеделник
  image
  Од Џери Брукхајмер, продуцентот на „Пиратите од Карибите“ и од Џон Туртелтауб, режисер на „Феномен“, пристигнува „Национално богатство“, возбудлива авантура со...
 • Чарлиевите ангели: гас до даска (2003)

  денес
  image
  „Ангелите“ (Дру Баримор, Камерон Дијаз и Луси Лиу) се враќаат со нови авантури додека ја истражуваат кражбата во база на податоци за заштитени сведоци откако...
 • Луѓе во црно: Интернационала (2019)

  денес
  image
  Луѓето во црно отсекогаш ја заштитувале Земјата од вселенските никаквеци. Во оваа нова авантура, тие се справуваат со најголемата светска закана досега, крт во...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.