poster

Блекторн

Blackthorn (2011)

акција, авантуристички, вестерни | Шпанија, Франција, Боливија, Обединетото Кралство
Режисер: Mateo Gil
FilmBox Stars RS | сабота | 23:50

рејтинг: 6.5/10
Оценка на корисникот: 7.35/10
(17 гласови)

СОДРЖИНА

Буч Кесиди, т.н. Блекторн, живее мирен живот во едно зафрлено боливиско село. Уморен е од многубројните настани во САД и сака да си го види семејството пред да умре. Поради тоа, тргнува на долго патување дома, но средбата со еден амбициозен и млад криминалец му ги менува плановите и тој се наоѓа на прагот на една авантура како во славните денови со Санданс Кид.
Филмот освои многу награди, меѓу кои наградата ГОЈА 2012 за најдобар снимател, најдобри костими и продукциски дизајн, како и наградата од Здружението на шпанските филмски критичари.

Слики

БлекторнБлекторнБлекторнБлекторнБлекторнБлекторнБлекторнБлекторнБлекторнБлекторнБлекторнБлекторнБлекторнБлекторнБлекторнБлекторнБлекторнБлекторн

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ричард: Лавовско срце (2013)

  image
  Кралот Хенри Втори ја тестира лојалноста и чест на својот син Ричард во дворецот познат како Дворец на витезите-маченици. Таму мора да се бори против најдобрите...
 • Си беше еднаш во Дедвуд (2019)

  image
  Млада наследничка подметнува отров на озлогласен револвераш и му соопштува дека има точно три дена да ја пронајде и ослободи нејзината сестра, која ја киднапирала...
 • Индијана Џонс: Последната крстоносна Војна (1989)

  image
  Треќи наставак омиљене Спилбергове и Лукасове саге о Индијани Џонсу почиње упознавањем са младим Индијем (којег тумачи покојни Ривер Феникс) који у жестоком...
 • Легендата за Зоро (2005)

  image
  Легендарни маскирани осветник је опет са нама!!! Антонио Бандерас и добитница Оскара Кетрин Зита Џонс се враќају са још више акција, пустоловина и узбуѓења у овом...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.