Содржина

Шеснаесетгодишната Луси е машкуданка. Таа добро се согласува со својот татко, но често е разделена од него со месеци кога тој оди на работа во Канада. Нејзиниот однос со мајка ѝ е отпуштен, па таа се грижи за повеќето работи во домот. Таа ја открива својата сексуалност и во не толку „стабилната семејна динамика. Луси развива врска со својот најдобар пријател Кени и почнува да сфаќа дека бракот на нејзините родители не е толку цврст како што таа си мислела. Таа забележува дека долгите патувања на нејзиниот татко не се баш вообичаени и дека на нејзината мајка не ѝ недостига татко ѝ колку што ѝ недостига нејзе.

Слики

Кул како менеКул како менеКул како менеКул како менеКул како менеКул како менеКул како менеКул како менеКул како менеКул како менеКул како менеКул како мене

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Што е името? (2012)

  image
  Четрдесетогодишњи Винсент треба да постане отац. На састанку са сестром, њеним мужем и пријатељем, објављује име свог будуќег сина. Скандалозно име изазива жучну...
 • Како да бидеш латински љубовник (2017)

  image
  Откако по 25 години брак е оставен од неговата сопруга милионерка за помлад, еден маж кој направил кариера од заведување богати постари жени мора да се пресели...
 • Балкански шпион (1984)

  image
  Београѓанин Илија Чворовиќ, који је пар година провео у затвору на Голом отоку због стаљинизма, позван је на рутински разговор у локалну полицијску станицу. Тамо...
 • Вработен на месецот (2004)

  image
  Дејвид (Мет Дилон) е 30-годишник со идиличен живот. Работи како менаџер во банка, а животот му е речиси совршен сѐ до денот кога добива отказ. Тогаш го напушта и...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.