рејтинг: 5.8/10
Оценка на корисникот: 9.3/10
(3 гласови)

Содржина

Во мал американски град, кој сѐ уште живее во сенка на страшната рударска несреќа, исчезнувањето на еден тинејџер ги вовлекува преживеаниот рудар, осамената сопруга на директорот на рудникот и едно момче во мрежа од тајни.

Слики

Мали несреќиМали несреќиМали несреќиМали несреќиМали несреќиМали несреќиМали несреќи

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Сосема лично (2009)

  image
  Валтер ја загуби сестра си, Линда го загуби сопругот а две семејства се уништени. Секој од нив бара начин да се справи со болката на патот меѓу загубата и љубовта...
 • Црно или бело (2014)

  image
  Вистинска приказна за дедото, кој ќе биде изненаден кога ќе треба да се грижи за својата сакана внука. Но мајката на нејзиниот татко ќе покрене парница за таа да...
 • Флеке (2011)

  image
  Након што јој се прво сексуално искуство претвори у покушај силовања, 17-годишња Ана, девојка из просечне загребачке породице, бежи од момка Игора. У ноќном клубу...
 • Умберто Д. (1952)

  image
  Ова неореалистичко ремек-дело на Виторио де Сика следи еден пензионер кој се труди да преживее за време на повоеното закрепнување на Италија. Умберто се бори за...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.