poster

Школа за кради, част II

Scuola di ladri - parte seconda (1987)

Комедија | Италија
Режисер: Neri Parenti

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 4.9/10

Содржина

In this second episode Dalmazio and Egisto come, respectively, from the prison and the insane asylum. They risk a second arrest for their awkwardness so they return from their "uncle" who is willing to help them.

Слики

Школа за кради, част II

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • За и против (2020)

  image
  Една проблематична забелешка е премногу: професорот Ричард Пол е во опасност да биде исфрлен од својата работа откако ја навредува студентката по право Наима...
 • Писта (2010)

  image
  Инспирација за филмот „Писта“ („The Runway”) е вистинска приказна за еден јужноамерикански пилот кој во1983 година слетал во близина на градот Малоу. И покрај...
 • Гњурац (1993)

  image
  Комедија снимљена према позоришном комаду „Столица која се љуља“ говори о Радовану који је претрпан послом у туристичкој агенцији, па у тренутку кад његова...
 • Пре рата (1966)

  image
  Инжењер Мариќ, сазнавши за неверство жене, напушта куќу са самоубилачким намерама. После његовог погреба, жена и љубавник фалсификују тестамент и на тај начин...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.