Franco Marotta

actor

Сцеарист:

 1. ...
  (story)
 2. ...
  (story)
 3. ...
  (storyandscreenplay)
 4. 10. Pappa e ciccia (1983), филм
  ...
  (writer)
 5. ...
  (screenplay)
 6. 13. I pompieri (1985), филм
 7. ...
  (screenplay)
 8. ...
  (screenplay)
 9. 18. Private Crimes (1993), серија
 10. 19. Il maresciallo Rocca (1996), серија
 11. 20. Angela (2005), филм

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.