рејтинг: 6.2/10
Оценка на корисникот: 8.82/10
(11 гласови)

СОДРЖИНА

Десетгодишниот Ханес го воспитува неговата самохрана мајка. Момчето сонува да стане член на најпрестижната банда во светот - бандата Крокодили. За да го прифатат во групата ќе мора да изврши една задача, сепак за време на извршувањето нешто тргнува наопаку и Ханес се наоѓа во сериозна опасност. Во последен момент го спасува Каи, но кој што се движи во инвалидска количка. Каи исто така очајнички се обидува да стане еден од Крокодилите, но децата му се потсмеваат. Го сметаат за инвалид кој нема да се покаже во тешки ситуации, впрочем нема да биде во состојба ниту да побегне. Една ноќ Каи е сведок на кражба, а тоа веднаш го привлекува вниманието на бандата. Момчето се согласува да им помогне на Крокодилите во пронаоѓањето на сторителите и да ја добивајат наградата, под услов да го прифатат во групата. Со негова помош и при користење на типични карактеристики на Крокодилите - снаодливоста, храброста и генијалноста - бандата се нафаќа во обработка на случајот и фаќањето на опасните крадци...

Слики

Крокодили од предградието

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Мистер Бин (1997)

  денес
  image
  Есента 1997 година еден многу познат донатор ѝ дава подарок од 50 милиони долари на галеријата „Грирсон“ во Калифорнија за да се врати дома најпознатата...
 • Јагуар (1996)

  денес
  image
  Три лика налазе се у хотелском лифту: Вану, индијански шаман, Кампана, његов преводилац и Перин, духовити коцкар и преварант. Вану проглашава Перина за...
 • Савинг Привате Перез (2011)

  денес
  image
  Пустоловна комедија о мексичком криминалцу Јулиану Перезу (М. Родарте) којега је мајка послала на самоубилачку потрагу за изгубљеним братом Јуаном Перезом (Ј. Ц....
 • Izgubljen u Firenzi (2017)

  денес
  image
  Американец со скршено срце се затекнува во Фиренца, каде влегува во водите на локалниот опасен спорт, но и во канџите на заводливите локални жени.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.