рејтинг: 6.2/10
Оценка на корисникот: 8.4/10
(14 гласови)

Содржина

Десетгодишниот Ханес го воспитува неговата самохрана мајка. Момчето сонува да стане член на најпрестижната банда во светот - бандата Крокодили. За да го прифатат во групата ќе мора да изврши една задача, сепак за време на извршувањето нешто тргнува наопаку и Ханес се наоѓа во сериозна опасност. Во последен момент го спасува Каи, но кој што се движи во инвалидска количка. Каи исто така очајнички се обидува да стане еден од Крокодилите, но децата му се потсмеваат. Го сметаат за инвалид кој нема да се покаже во тешки ситуации, впрочем нема да биде во состојба ниту да побегне. Една ноќ Каи е сведок на кражба, а тоа веднаш го привлекува вниманието на бандата. Момчето се согласува да им помогне на Крокодилите во пронаоѓањето на сторителите и да ја добивајат наградата, под услов да го прифатат во групата. Со негова помош и при користење на типични карактеристики на Крокодилите - снаодливоста, храброста и генијалноста - бандата се нафаќа во обработка на случајот и фаќањето на опасните крадци...

Слики

Крокодили од предградието

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Мала игра (2014)

  image
  Десетогодишња Макс са родитељима живи у Њујорку. Њени родитељи раде тешке послове, да би јој пружили могуќност да се школује у приватној школи. Њено привикавање...
 • Бела и Себастијан - Најбољи пријатељи (2017)

  image
  Себастијан одлучује да остане да живи у планинама са Цезаром, уместо да се са оцем пресели у Канаду. У куќици у Француским Алпима има и своју псеќу најбољу...
 • Lea to the Rescue (2016)

  image
  Born for adventure, Lea Clark heads deep into the Brazilian rainforest, where her most exciting story awaits.
 • Грудвица (2015)

  image
  Алан је убеѓен да ќе локалне власти дозволити Грудвици да заштити колонију малих пингвина у Мидл Ајланду од дивљих мачака и паса. (Оддбалл анд тхе Пенгуинс,...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.