Содржина

Френк Пеши речиси отсекогаш имал неверојатна, речиси магична среќа, но таа среќа во животот знаела и да му наштети. Дури и неговото семејство му забележува за тоа, а во соседството е познат како непобедлив коцкар. Откако добива шест милиони долари на лотарија, Френк е бесен поради својата среќа и почнува да си ја проколнува судбината, а на локалната црква фрла снежни топки. Кога го апсат поради нарушување на јавниот ред и мир, Френк почнува да ја раскажува својата приказна во Полиција.

Слики

29-та улица

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Дадилка за фудбал (2011)

  image
  Кога Хелен Хејзлтон ќе го ангажира Одмунд, норвешкиот фудбалер, да работи како бебиситер за нејзините два сина, Одмунд во куќата донесува смеа и ја дели својата...
 • Три спрата (2021)

  image
  Луио и Сара су пар са малом ќерком за коју им је често потребна дадиља - остављају је са старијим паром у суседству: Ѓованом и Ренатом. Али Луио је узнемирен...
 • МАМАРОШ (2013)

  image
  Пера, човек средњих година живи у Србији у сенци своје мајке Маре. Она је пензионер и члан бивше комунистичке партије, и која и даље верује у славу Социјалистичке...
 • Се викам Сара (2007)

  image
  Осамена и несреќна, Сара Винстон го направи првиот од дванаесет храбри чекори кон романса во клиника за лечење од алкохолизам, каде што го запозна Чарли, човекот...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.