рејтинг: 6.8/10
Оценка на корисникот: 7.2/10
(6 гласови)

Содржина

Две мајки чии деца умираат од маларија, почнуваат кампања кои ги носи на патување на самооткривање во Африка.

Слики

NBCUNBCUNBCUNBCUNBCUNBCU

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • RAIN MAN (1988)

  image
  Чарли Бабит, себичен јапи, останува без наследство кога неговиот татко остава огромно наследство на неговиот брат Рејмонд, човек со посебни потреби, додека на...
 • Мама Рома (1962)

  image
  По долги години работа на улиците на Рим, средовечната курва Мама Рома заштедува пари за да купи скап стан, тезга за овошје и се повлекува од проституцијата. Таа...
 • Day (2011)

  image
  Armel Hostiou's haunting study of urban alienation follows three characters-a woman, a man, and a child-over the period of a single day in Paris. They don't know...
 • Словенка (2009)

  image
  Александра је студентица, родом из Кршког, студира у Љубљани. Како би си подигла животни стандард Александра се потајно бави проституцијом под псеудонимом...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.