рејтинг: 7.5/10
Оценка на корисникот: 8/10
(2 гласови)

Содржина

„Тираносаурус“ е приказна за Џозеф, маж што е доведен до самоуништување поради насилството и бесот. Додека животот на Џозеф почнува да пропаѓа, се појавува шанса за искупување во облик на христијанската добротворна работничка Хана...
Џозеф (Питер Мулан) е невработен вдовец кој има проблеми со алкохолот и со сопствениот нестабилен темперамент и бес. Хана (Оливија Колман) е христијанска добротворна работничка, жена за почит, која изгледа исполнето и среќно. Кога околностите ги спојуваат нив двајца, Хана станува ангел-чувар на Џозеф, скротувајќи го неговиот бес и нудејќи му топлина, милост и прифаќање. Како што се развива нивната врска, се откриваат сопствените тајни на Хана. Нејзиниот сопруг (Еди Марсан) е насилен и ја злоупотребува, а Џозеф се појавува во улогата на нејзин спасител. Со одличната глума и длабоката приказна, филмот на актерот Педи Консидин, кој овде е и сценарист и режисер, претставува маркантно дебитантско остварување за милоста и искупувањето што произлегуваат од најневеројатни места.

Слики

ТираносаурусТираносаурусТираносаурусТираносаурусТираносаурусТираносаурус

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Тигар (1978)

  image
  Остарелог боксера, који никада није постао шампион, жена наговара да остави ову неисплативу делатност и наѓе други посао где ќе бити више пара за њу да троши. Он...
 • Rrugë të bardha (1974)

  image
 • Përse bie kjo daulle (1969)

  image
 • RAIN MAN (1988)

  image
  Чарли Бабит, себичен јапи, останува без наследство кога неговиот татко остава огромно наследство на неговиот брат Рејмонд, човек со посебни потреби, додека на...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.