poster

Краљица Викторија

Victoria the Great (1937)

Драма, Историски, Mузика, Биографија | Обединетото Кралство
Режисер: Herbert Wilcox

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.3/10

Содржина

The film biography of Queen Victoria focussing initially on the early years of her reign with her marriage to Prince Albert and her subsequent rule after Albert's death in 1861.

Прегледи


Нема Прегледи
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.