Dark Harvest

Dark Harvest (2016)

Режисер: James Hutson

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 4.7/10

Содржина

On the eve of legalization a marijuana grower is brutally murdered. His best friend, against the advice of his mentor, teams up with a suspended narcotics investigator to find the killer.

Прегледи


Нема Прегледи
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.