poster

Things Heard & Seen

Things Heard & Seen (2021)


рејтинг: 5.3/10

Содржина

Catherine Clare reluctantly trades life in 1980 Manhattan for a remote home in the tiny hamlet of Chosen, New York, after her husband George lands a job teaching art history at a small Hudson Valley college. Even as she does her best to transform the old dairy farm into a place where young daughter Franny will be happy, Catherine increasingly finds herself isolated and alone. She soon comes to sense a sinister darkness lurking both in the walls of the ramshackle property—and in her marriage to George.

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Ниске страсти 2 (2006)

  image
  Цењени лондонски психијатар Мајкл је на врхунцу је каријере. Харизматичан и успешан, колеге га цене, а за научне чланке добија похвале и награде. Кад га виши...
 • Шпионска игра (2011)

  image
  Годината е 1973. Студената војна од средината на 20 век продолжува да им наштетува на меѓународните односи. Британската тајна служба МИ6, со кодирано име...
 • Пеколен камп (2010)

  image
  На крајот на секое лето, децата од христијанската заедница на Њу Џерси присуствуваат во Кампот Надеж. Заедно одат длабоко во шумата, далеку од современиот свет....
 • Стравовите на Рејн (2021)

  image
  17-годишната Рејн Бароуз е типична тинејџерка... со нетипична болест: рана појава на шизофренија. Откако се враќа дома од болница, го запознава убавиот, но чуден...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.