poster

Једини излаз

Jedini izlaz (1958)

Bоени | Југославија

рејтинг: 6.2/10
Оценка на корисникот: 6/10
(8 гласови)

Содржина

Група партизана креќе у акцију да уништи немачко складиште бензина у Постојнској јами. Једног борца обузима страх и неповерење према новом командиру, али када се командир врати и спаси га од експлозива, поверење се успоставља.

Слики

Једини излаз

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Македонски дел од пеколот (1971)

  image
  При крајот на 1942 година и почетокот на 1943, за да го спречат ширењето на револуцијата во Битолско, бугарските окупатори ги засилија прогоните и насилствата врз...
 • Краљевски воз (1981)

  image
  Августа 1941. године, машиновоѓа са торбом у којој су документа Врховног штаба креќе возом за Краљево, а Немци и полиција предузимају све да би га ухватили. У...
 • У служби краља (1942)

  image
  Након што у бици код Крете 1941. уништи њемачки транспортни брод, британски разарач Торрино постане мета њемачких зракоплова. Док погоѓен тоне, тројица...
 • Дезертер (2002)

  image
  Неочекувано пријателство во конфузна и хаотична ситуација. Сајмон Мари се бори за француската Легија на странци. Паскал Дипон се бори само за себе. Луѓето во...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.