Antonije Isaković

actor

Роденден: 1923

Умре: 2002

Сцеарист:

 1. ...
  (writer)
 2. ...
  (writer)
 3. ...
  (writer)
 4. ...
  (adaptation)
 5. 6. Три (1965), филм
  ...
  (story)
 6. 7. Заседа (1969), филм
  ...
  (novels)
 7. 8. Трен (1978), филм
  ...
  (novel)

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.