СОДРЖИНА

Слушајуќи причу партизана Јована, који му је упуќен на стрељање јер није извршио поверени задатак, командант Павле присеќа се своје љубави према болничарки Јелени, своје везе која се због ратних догаѓаја трагично завршила. Жена због које Јован није извршио задатак звала се такоѓе Јелена и схватајуќи да рат нема право да уништи љубав, Павле пушта Јована да оде.

Слики

Две ноќи у једном дануДве ноќи у једном дану

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Никогаш не бакнувај маж во божиќен џемпер (2020)

  среда
  image
  Самохраната мајка Меги се соочува со Божиќ сама сѐ додека не се појави Лукас во нејзиниот живот како неочекуван гостин. Во текот на празниците двајцата наоѓаат...
 • Потрага по божиќното богатство (2021)

  денес
  image
  Емилија, картограф, добива работа да дизајнира карта за богатство на Северниот Пол за божиќната сезона и бара истражувач што го поминал снежниот Пол. Заедно ќе...
 • Волшебниот божиќен колач (2021)

  денес
  image
  Откако неодамна ја губи баба ѝ, Гвен се мачи со пекарницата сакајќи да го врати Божиќниот дух. Таа се согласува да работи со славен шеф на специјална Божиќна...
 • Бескрајно вљубени (2019)

  Утре
  image
  Бруклин води фирму за упознавање, али јој је посао на ивици пропасти. Добија прилику да се појави у часопису, меѓутим писца чланка о њено бизнису, мора да упзна...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.