Содржина

Кога старите познајници Ема и Дру се среќаваат во бар, се случува моментална привлечност. И двајцата се во врска, но тајните средби кои почнуваат како “лежерни“, стануваат романтички додека тие да одлучат што бараат од животот и љубовта.
Старите познајници Ема и Дру налетуваат еден на друг во бар и тоа е нивна прва средба уште од средното школо. Иако се свесни за моменталната привлечност, тие двајцата се во сериозни врски. Дру штотуку купил куќа со својата долгогодишна девојка Клер, додека Алекс, момчето на Ема, сака да студира во странство. Навидум необврзните пораки се развиваат во тајни средби со можност за многу повеќе, но нивната случајна средба ги принудува да се замислат “што ако“. Додека пријателките на Ема, Чери и Алана, ѝ помагаат да се фокусира на сопствените потреби, Алан, пријателот на Дру, му нуди сосема друга перспектива. Заедно, Дру и Ема се прашуваат дали љубовта што ја познаваат е подобра од љубовта што може да ја почувствуваат.

Слики

ПознајнициПознајнициПознајнициПознајнициПознајнициПознајнициПознајници

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Лоренс, во секој случај (2012)

  image
  Професорот по книжевност Лоренс и неговата партнерка Фред делат долга и стабилна љубовна врска, но Лоренс крие тајна. Еден ден тој ѝ објавува на Фред дека...
 • Кога те најдов (2020)

  image
  Дали ризикувате да изгубите сè за да најдете нешто реално? По една неуспешна аудиција во Њујорк, младата музичарка Финли патува во Ирска каде што го запознава...
 • Прошетка низ облаците (1995)

  image
  Након што се врати куќи из рата, млади војник Пол Сатон (Киану Ривс) случајно упозна прекрасну Викторију Арагон, ќерку богатог виноградара. Пристаје јој помоќи...
 • Лажи и пријеваре (2008)

  image
  Анн (Ј. Цассидy) и Јацк Јеннингс (Ј. Бролин) наоко су савршено сретан брачни пар. Имају одрасле синове, Доца (Ц. Немец) и Брyана (К. Кеппер), који одавно не живе...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.