рејтинг: 5.4/10
Оценка на корисникот: 7.5/10
(59 гласови)

Содржина

Во оваа комедија, Томи Ли Џонс е тексашки ренџер кој се вика Роланд Шарп, ангажиран да го заштити единствениот сведок на убиство на важна личност во гонењето на главниот лик во операција со дрога.

Слики

Мажот на куќатаМажот на куќатаМажот на куќатаМажот на куќатаМажот на куќатаМажот на куќатаМажот на куќатаМажот на куќата

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Гамбит (2012)

  image
  Хари Дин (Колин Фирт) секогаш имал добри идеи. Тој работи како кустос за медиумскиот магнат Лајонел Шабандар (Ален Рикман) и смислува добро разработен план да го...
 • Лудости Дика и Џејн (2005)

  image
  Након финансијске пропасти, брачни пар се окреќе криминалу да би платио рачуне. Амбициозни бизнисмен Дик (Џим Кери) је тек унапреѓен на највишу функцију у одељењу...
 • Еден не чул, друг не видел (1989)

  image
  Дејв е глув, а Воли е слеп. Сведоци се на убиство кое Дејв го видел, а Воли го слушнал.
 • Крими далавери (2013)

  image
  Двајца криминалци ја киднапираат сопругата на корумпиран инвеститор за недвижности надевајќи се на богат откуп. Но, тој не покажува интерес да плати еден милион...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.