Behind every powerful image is a powerful story. Uniting exploration, photography and the natural world, Tales By Light follows photographers from Australia and around the world as they push the limits of their craft.

Ishte në kanal:

EXP Natyra  Tring Planet  FTV  

REKOMANDIMET
 • Qytetet antike të padukshme (2018)

  image
  Qytetet e lashta ende ruajnë surpriza dhe thesare të fshehura nga sytë tanë prej shekujsh. Tani me teknologjinë më të fundit të skanimit, do të zbulojmë sekretet...
 • Living a Nightmare (2020)

  image
  Living a Nightmare tells the stories of real people who face the surreal horror of losing loved ones to vicious crimes.
 • One Strange Rock (2018)

  image
  The extraordinary story of Earth and why it is special and uniquely brimming with life among a largely unknown but harsh cosmic arena; astronauts tell the story...
 • Iceland with Alexander Armstrong (2021)

  image
  The presenter embarks on a journey across Iceland, traversing the full breadth of the country to discover more about Iceland's unique culture, wildlife and...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.