poster

Christmas in Connecticut

Christmas in Connecticut (1992)

Komedi, Romancë | Shtetet e Bashkuara të Amerikës

Ku ta shikojmë
Shfaqja nuk është në dispozicion
Vlerësimi: 4.8/10
Vlerësimi i përdoruesit: 10/10

PëRMBLEDHJE

Elizabeth is the star of a successful cooking show and author of several cookbooks. Alexander, her manager, sees a heroic forest ranger named Jefferson on the television news, saying he has lost his cabin in a fire and wishes he could get a home-cooked Christmas dinner. Alexander arranges for Elizabeth to do a special live show on Christmas, where she will cook a Christmas dinner for Jefferson. In reality, Elizabeth can't cook and trying to keep Jefferson and the viewing public from finding out may be a little difficult, especially on a live show.

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Mbase foshnjë? (2000)

  image
  Sem e Lusi Bellit u mungon vetëm ajo që duan më shumë: një fëmijë. I bllokuar para skenarit që duhet të shkruajë, Semi vendos të tregojë historinë e një çifti që...
 • 5 vjet fejesë (2012)

  image
  Jason Segel, Emily Blunt. Pas një viti së bashku, Tom i propozon të dashurës së tij, për t'u martuar. Por planet e tyre për dasmën, për një arsye apo një tjetër...
 • Almost Ordinary Story (2003)

  image
  A look at the romantic relationship of a young couple that is shook when his old flame shows up.
 • A Winter Getaway (2021)

  image
  Joe is an average guy whose wealthy friend gifts him a luxury getaway, complete with a private jet and Courtney, the concierge assisting him throughout his...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.