poster

Follow Me, Boys!

Follow Me, Boys! (1966)

Dramë, Familjar | Shtetet e Bashkuara të Amerikës
Regjia: Norman Tokar

Ku ta shikojmë
Shfaqja nuk është në dispozicion
Vlerësimi: 7.3/10

PËRMBLEDHJE

Lem Siddons is part of a traveling band who has a dream of becoming a lawyer. Deciding to settle down, he finds a job as a stockboy in the general store of a small town. Trying to fit in, he volunteers to become scoutmaster of the newly formed Troop 1. Becoming more and more involved with the scout troop, he finds his plans to become a lawyer being put on the back burner, until he realizes that his life has been fulfilled helping the youth of the small town.

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Christmas 9 to 5 (2019)

  Sot
  image
  Crime beat reporter Jennifer gets the assignment of her life: to find the true meaning of Christmas. When she goes undercover in a department store as a sales...
 • Smak pho (2019)

  Sot
  image
  10-year-old Maja hides from her classmates the lunch of traditional meals prepared for her every morning by her father, a Vietnamese chef and master of pho soup,...
 • Comme un mauvais souvenir (2009)

  Sot
  image
  A woman sends her lover to prison accusing him of raping her daughter. Fifteen years later, as he returns to prove his innocence, she is found dead.
 • Hije që mbeten pas (1985)

  Sot
  image
  Agroni dhe Marjeta po jetojnë një fejesë të lumtur deri në ditën kur në një gjygj të proçeduar nga Agroni dy persona të akuzuar për vjedhje zbulojnë fakte që...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.