Vlerësimi: 4.8/10
Vlerësimi i përdoruesit: 6.5/10
(17 Voto)

PëRMBLEDHJE

A barbarian named Kull unexpectedly becomes a king after an old king (whom Kull has just killed in a battle) gives his crown to him. But direct heirs of a killed king, trying to topple Kull and regain the throne, bring an old witch-queen Akivasha back to life. Their plan backfires, however, as Akivasha is going to allow their lords - demons - to rule the kingdom. The only thing that can stop her now is a breath of the god Volka.

Fotot

Kull the ConquerorKull the ConquerorKull the ConquerorKull the ConquerorKull the ConquerorKull the ConquerorKull the Conqueror

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • The Scorpion King 4: Quest for Power (2015)

  image
  Double-crossed by a good friend during a dangerous quest to retrieve the Urn of Kings, a rare artefact that unleashes the ancient power of the sorcerer, Lord...
 • Mumja (1999)

  image
  Si dënim për vrasjen e Faraonit Seti dhe për tradhtine me të dashurën e tij, prifti Imotep u u mumifikua i gjallë. Në 1923, disa gjahtare thesaresh do të hapin...
 • Xhek Hanteri dhe thesari i humbur i Ugaritëve (2008)

  image
  Ugarit: Ana, një qytet i lashtë, i zhdukur për mijëra vjet nën rërën e një shkretëtire siriane, u zbulua përsëri në vitin 1922. U rizbulua pa thesarin e tij...
 • Xhek Hanter dhe kërkimi pas varrezës së ehnatonit (2008)

  image
  Xhek Hanter takohet me Liz Xhonson, operative i NSA-së, e cila i shpjegon që obelisk me simbole ugarite, të cilin në Egjipt gjeti dr. Lena Halstrom, lidh faraonin...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.