poster

Wide Sargasso Sea

Wide Sargasso Sea (2006)

Dramë, Romancë | Mbretëria e Bashkuar
Regjia: Brendan Maher

Ku ta shikojmë
Shfaqja nuk është në dispozicion
Vlerësimi: 5.6/10

PëRMBLEDHJE

Dramatisation of Jean Rhys's novel set in 19th-century Jamaica. The tragic story of the first Mrs Rochester from Charlotte Bronte's Jane Eyre centres on an arranged marriage between a white Creole heiress and a brooding Englishman, who fall in love only to be torn apart by rumours, paranoia and a cultural divide.

Rishikime


Ska rishikime
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.