poster

Images of the World and the Inscription of War

Bilder der Welt und Inschrift des Krieges (1989)

Luftë, Dokumentar, Histori | Gjermani, West Germany
Regjia: Harun Farocki

Ku ta shikojmë
Shfaqja nuk është në dispozicion
Vlerësimi: 7.6/10

PëRMBLEDHJE

Farocki’s intriguing and troubling film explores the processes of visual perception and how they affect our understanding of history and society. In a work reminiscent of the writings of Paul Virilio and Michel Foucault, Farocki examines a range of phenomena including aerial reconnaissance photos of the Auschwitz concentration camp.

Aktorët
Skenaristi:
Narratori: Ulrike Grote
KOHëZGJATJA: 75 min

Rishikime


Ska rishikime
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.