Wait for Your Laugh

Wait for Your Laugh (2017)

Dokumentar, Komedi | Shtetet e Bashkuara të Amerikës
Regjia: Jason Wise

Ku ta shikojmë
Shfaqja nuk është në dispozicion
Vlerësimi: 8.2/10

PëRMBLEDHJE

The life and career of comedian Rose Marie is documented through interviews with friends and colleagues as well as never-before-seen home movies shot by the actress herself.

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
  • Children of the Mist (2021)

    image
    In the misty mountains of northern Vietnam, a Hmong teenage girl faces the challenges of growing up. In Di's traditional culture, girls marry as early as 14. But...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.