poster

Home From The Hill

Home From The Hill (1960)

Dramë, Romancë | Shtetet e Bashkuara të Amerikës

Ku ta shikojmë
Shfaqja nuk është në dispozicion
Vlerësimi: 7.3/10

PëRMBLEDHJE

Captain Wade Hunnicutt is the wealthiest and most powerful citizen in his Texan town; he is also a notorious womanizer, which has turned his wife Hannah against him. She has brought up their son Theron to be dependent upon her; but as he reaches adulthood, Hunnicutt insists on taking over his upbringing, initiating him in hunting and other masculine pursuits, under the watchful eye of Rafe, Hunnicutt's loyal employee. But Theron's new lifestyle leads him into a love-affair with a local girl, and thence to his learning things about his parents that were previously hidden from him.

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Una (1984)

  image
  A romantic thoughtful interview intended student list entirely changed the lives of two people, professors and eminent students Una. She is beautiful and...
 • Heat and Dust (1983)

  image
  Anne is investigating the life of her grand-aunt Olivia, whose destiny has always been shrouded with scandal. The search leads back to the early 1920s, when...
 • Shtatë jetë (2008)

  image
  2 herë kandidat për Çmimin Oskar. Rrëfimi prekës i një njeriu që mbart një sekret. Ai kërkon të shlyejë pengun, duke ndryshuar jetët e 7 njerëzve të panjohur
 • Leximtari (2008)

  image
  Kate Winslet, fituese e çmimit Oskar. Bazuar në romanin e shkrimtarit gjerman Bernhard Schlink. Në Gjermaninë e pas Luftës II Botërore, një adoleshent bie në...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.