poster

The Great Buster: A Celebration

The Great Buster (2018)

Dokumentar, Komedi, Histori, Biografi | Shtetet e Bashkuara të Amerikës

Ku ta shikojmë
Shfaqja nuk është në dispozicion
Vlerësimi: 7.5/10

PëRMBLEDHJE

Celebrates the life and career of one of Hollywood's most prolific and influential filmmakers, Buster Keaton. Stunning restorations of archival works bring Keaton's magic to life on the big screen, while interviews with his friends, family, collaborators, and a broad array of artists influenced by his singular vision detail a life and character that was as complex, bold, and graceful as the great works themselves.

Fotot

The Great Buster: A CelebrationThe Great Buster: A Celebration

Rishikime


Ska rishikime
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.