poster

Iriqi Sonik 2

Sonic the Hedgehog 2 (2022)

Aksion, Komedi, Familjar, Fantazi, Fantashkencë, Animacion, Aventurë | Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Japoni
Regjia: Jeff Fowler
Tip TV | 18.5.24 | 14:38

Vlerësimi: 6.5/10
Vlerësimi i përdoruesit: 5.9/10
(22 Voto)

PëRMBLEDHJE

Iriqi blu më i shpejtë dhe më i dashur në botë, rikthehet me një avetnurë të re. Sonik këtë herë, bashkë me ndihmën e Teils, duhet të ndalojnë të ligun Dr.Robotnik (Jim Carrey), i cili është në kërkim të një smeraldi që ka fuqinë të shkatërrojë qytetërimin.

Rishikime


Rishikuar nga Rashica
e diel, 3 prill 2022 6:36 e pasdites
Iriqi Sonik 2

Përmbledhje: Pasi vendoset në Green Hills, Soniku është gati për më shumë liri, dhe Tomi dhe Medi bien dakord ta lënë atë në shtëpi ndërsa shkojnë me pushime. Por, sapo ata janë larguar, kur Dr. Robotnik kthehet, këtë herë me një partner të ri, Nakëlls, në kërkim të një smeraldi që ka fuqinë për të ndërtuar dhe shkatërruar qytetërime. Soniku bashkohet me ndihmësin e tij, Tails, dhe së bashku ata nisin një udhëtim për të gjetur smeraldin përpara se të bjerë në duart e gabuara.
Pelqe rishikimin
0 Komentet

REKOMANDIMET
 • Çipi dhe Dejli: Luftëtarët e shpëtimit (2022)

  image
  30 vjet pas filmit të tyre të fundit, çifti i famshëm i ketrushave rikthehet. Çipi dhe Dejli tashmë bëjnë jetë shumë të ndryshme, por ata bëhen përsëri bashkë,...
 • Sonic Boom (2014)

  image
  Sonic and his friends Tails, Knuckles, Amy and Sticks live in and around a Village. This vast landscape is filled with jungles, mountains, undersea civilizations,...
 • Miqtë e hapësirës (2009)

  image
  Pesë qenushë të mrekullueshëm që bëjnë një shpëtim heroik në hapësirë...Një histori ku heronjtë tanë guximtarë, do të na cojnë në vënde ku s'ka shkelur qen me...
 • Super Fuzz (1980)

  image
  The policeman Dave Speed is assigned to a mission in an ex-Indian reservation near a military shooting range. Casually, Dave is doing an investigation on the...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.