PëRMBLEDHJE

Një nga ngjarjet më të rëndësishme të historisë së popullit shqiptar, shpallja e pavarësisë. Personalitetet më të famshme të kombit, të udhëhequr nga patrioti Ismail Qemali, pas shumë pengesash, arrijnë të ngrenë flamurin shqiptar dhe të shpallin kështu Pavarësinë e Shqipërisë në Vlorë më 28 Nëntor 1912.

Fotot

Nëntori i dytë

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Dielli i asaj mbrëmje (2009)

  image
  Një fermer i moshuar tenesian kthehet në fshatin e tij dhe duhet të përballohet me tradhëtinë e familjës, shfaqjen e armikut të vjetër dhe me humbjen e fermës së...
 • Our Quarantine (2015)

  image
  In the port of Cagliari, 16 Moroccan workers are governing a ship. They govern their work. They renounce, voluntarily, on their freedom, hoping to preserve their...
 • Against Their Will (2012)

  image
  France 1943. Two pretty and different girls, Alice (Flore Bonaventura) and Lisette (Louise Herrero), 17, are torn from their families by the Nazis and, along with...
 • Gëzuar Krishtlindjet! (2020)

  image
  Një baba beqar, njihet me muzikanten simpatike Sofi, në një aplikacion takimesh. Meqenëse ajo është në qytet vetëm për pushime, ata vendosin të dalin disa herë,...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.