FILMA Faqja 1

 • Si të humbasësh në 10 ditë

  e martë

  30.11.21

  08:25

  Si të humbasësh në 10 ditë

  How to Lose a Guy in 10 Days (2003)

  Endi duhet të shkruaj artikullin, "Si të humbasësh një djalë për 10 ditë". Ben ka vënë bast se ajo mund të dashurohet me të brenda 10 ditësh. Një projekt që duhet të zgjaste 10 ditë mund të kthehet në diçka më afatgjatë.

 • Udhëtim i Fshehtë

  e martë

  30.11.21

  08:30

  Udhëtim i Fshehtë

  Serenity (2005)

  Në bordin e anijes kozmike Serenity hipin 2 pasagjerë të panjohur; një doktor dhe motra e tij telepatike, në dijeni të disa të fshehtave që askush s'duhej t'i zbulonte. Nga ai çast për ekuipazhin nis një betejë e egër...

 • Shtëpia në fund të rrugës

  e martë

  30.11.21

  08:30

  Shtëpia në fund të rrugës

  House at the End of the Street (2012)

  J.Lawrence. Një nënë dhe vajza e saj që sapo janë zhvendosur në një qytezë, jetojnë pranë një shtëpie ku vite më parë një çift u masakrua nga e bija. Por kur miqësohen me djalin e mbijetuar të familjes, kuptojnë se...

 • Mësonjëtorja

  e martë

  30.11.21

  08:45

  Mësonjëtorja

  Mësonjëtorja (1980)

  Stefan Bardhi bashkë me mësuese Dafinën vijnë nga Stambolli në Shqipërinë e pushtuar nga turqit për të hapur shkollën e paëe shqipe të vashave. Në qendër të filmit jepen përpjekjet e atdhetarëve për të ruajtur gjuhën...

 • Këlyshët: Qyteti i eres

  e martë

  30.11.21

  08:50

  Këlyshët: Qyteti i eres

  Magji, aksion, të papritura por dhe matematikë në aventurën më tëre të këlyshëve, të cilët duhet të mbrojnë qytetin e tyre, qërrezikon të mbetet pa erë...

 • Mundësia e fundit

  e martë

  30.11.21

  09:00

  Mundësia e fundit

  Reprisal (2018)

  Një menaxher banke, që është dëshmitar i një grabitjeje, bashkohet me një ish-polic për të gjetur grabitësin.

 • Fantastikët 2

  e martë

  30.11.21

  09:15

  Fantastikët 2

  Incredibles 2 (2018)

  Familja e parapëlqyer e heronjve kthehet sërish, por këtë herë, Helena është në qendër të vëmendjes, duke e lënë Bobin me Violetën dhe Deshin ne shtëpi,për tia dalë mbanë me heroizmat e përditshëm të jetës "normale"....

 • Lufta e yjeve - Sulmi i kloneve

  e martë

  30.11.21

  09:20

  Lufta e yjeve - Sulmi i kloneve

  Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002)

  Dhjetë vjet pas ngjarjeve të "Kërcënimi Fantazmës". Pas një tentative vrasje ndaj Senatorit Padam Amidala, Xhedi Najt Obi-Uen Kenobi dhe nxënësi i tij Ankin Skajuolkër dërgohen për të kryer hetimet. Pasi bien në...

 • Dëgjoje zërin tim

  e martë

  30.11.21

  09:40

  Dëgjoje zërin tim

  Një trajnere zëri, përballet me shumë vështirësi për t'u futur në industrinë e leximit të zërave të mbizotëruar nga meshkujt, e për më tepër konkurrentët e saj kryesorë janë i ati sëbashku me nxënësin e tij më të mirë...

 • Lindja

  e martë

  30.11.21

  09:45

  Lindja

  The East (2013)

  Nje operative e suksesshme qe punon per nje firme private zbulimi ngarkohet me detyren e infiltrimit ne nje grup anarchist qe njihet per ekzekutimin e sulmeve kunder korporatave te medha.

 • Yjet e netëve të gjata

  e martë

  30.11.21

  10:00

  Yjet e netëve të gjata

  Yjet e netëve të gjata (1972)

  Lufta antifashiste. Tafili djali i nënë Pashakos vritet nga fashistët. Pushtuesit të ndihmuar nga spiunët bëjnë bastisje në fshatin e Pashakos dhe e thërrasin atë dhe djemtë e tjerë të saj që të bëjnë identifikimin e...

 • Gjueti në shkretëtirë

  e martë

  30.11.21

  10:10

  Gjueti në shkretëtirë

  Beyond the Reach (2014)

  Pa rroba dhe i pa armatosur, nje udhërrëfyes përpiqet t'i shpëtojë një biznesmeni të pashpirt, i cili kërkon që heshtjen e tij për një aksident tragjik ta sigurojë duke e torturuar nëpër shkretëtirën e pafalshme.

 • Asteriksi: Sekreti i pocionit magjik

  e martë

  30.11.21

  10:10

  Asteriksi: Sekreti i pocionit magjik

  Pasi bie nga pema duke mbledhur veshtull, Druid Panoramiks vendos se ka ardhur koha të sigurojë të ardhmen e fshatit. Bashkë me Asteriksin dhe Obeliksin, ai nis kërkimin për një të ri të talentuar që t'i trashëgojë...

 • Shoku ynë Tili

  e martë

  30.11.21

  10:10

  Shoku ynë Tili

  Shoku ynë Tili (1981)

  Tili është një nxënës i vështirë që bëhet problem për familjen dhe shkollën duke i sjellë shqetësime të gjithëve, sidomos mësuese Besës. Fëmijë si Tili kërkojnë një kujdes të veçantë, durim dhe takt, në mënyrë që të...

 • Në luftë për dashurinë

  e martë

  30.11.21

  10:20

  Në luftë për dashurinë

  In guerra per amore (2016)

  Nju Jork, 1943. Arturo duhet të kthehet në atdhe për të ndaluar që e dashura e tij të martohet me djalin e një bosi mafie. Ndaj, ai bashkohet me radhët e ushtrisë amerikane, e cila po përgatitet të zbarkojë në Siçili...

Emri « 1 2 3 ... 10 11 12 » Mbiemri
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.