NEWS Page 1

Dua Lipa shkëlqen në “Brit Awards”

• e enjte 2.25.MD

Një magji e vërtetë mbrëmja e ndarjes së çmimeve “Brit Awards” në këtë edicion të 39. Dhe Dua Lipa u dha sërish arsye shqiptarëve për t’u ndjerë krenarë. 23-vjeçarja rrëmbeu çmimin për këngën më të mirë britanike për bashkëpunimin me DJ Calvin Harris “One Kiss”. Po përveç se dëshmoi sërish se ky është viti i saj, Dua kur u ngjit në skenë dukej sikur mbante të veshur flamurin kosovar. Fustani që kishte zgjedhur ishte në ngjyrë blu i ndërthurur me yje të verdha. Me këngën që rezultoi fituese, Dua më pas dhuroi spektakël para mijëra të pranishmëve dhe miliona spektatorëve. Ed Sheeran u vlerësua me “Çmimin e suksesit global”, Ariana Grande artistja më e mirë femër, dhe Drake si artisti […]

Dokumentari për Michael Jackson (Video)

• e enjte 7.20.PD

Pas shumë betejash ligjore mes produksionit dhe familjes së Michael Jackson, publikohen pamjet e para të dokumentarit rreth abuzimeve seksuale të “Mbretit të Popit”. James Safechuck dhe Wade Robson, të dy pretendojnë se ishin viktima seksuale të Michael Jackson, kur ishin 10 dhe 7 vjeç. Ata rrëfejnë në detaje çastet brenda rezidencës përrallore të “Mbretit të Popit”, e njohur si “Toka e askujt” dhe se si Jackson abuzonte përnatë me ta. “Dua të them të vërtetën me zë të lartë, po aq sa më është dashur të bërtas për gënjeshtrën”, thotë një prej djemve të abuzuar. Pas një procesi 6-mujor rreth abuzimeve seksuale në vitin 1997, Michael Jackson u shpall i pafajshëm. Pak ditë më parë, në media u publika […]

Thirrja e Emina Çunmulajt për shqiptarët e Malit të Zi

• e martë, 19 shkurt 2019 8.59.MD

Modelja dhe filantropistja shqiptare nga Mali i Zi, Emina Çunmulaj, u ka bërë thirrje të gjithë bashkatdhetarëve në shtetin e vogël ballkanik që të votojnë Forumin Shqiptar në zgjedhjet lokale të 3 Marsit. Në një video të publikuar në rrjetet sociale, Çunmulaj, e cila i cilëson këto zgjedhje historike, u bën thirrje të gjithë shqiptarëve të votojnë për koalicionin e partive shqiptare në Tuz, sepse vetëm ata mund të “mbrojë traditën tonë, kulturën tonë, identitetin tonë kombëtar”. “Miq të dashur përshëndetje! Jam Emina Cunmulaj, dhe uroj që ky mesazh t’ju gjejë mirë kudo ku jeni familjarisht. Në këtë moment dua t’ju marr dy minuta nga koha juaj të shpreh mendimin tim për zgjedhjet historike që do të ndodhin në Malësi […]

Video intime Scherzinger–Hamilton përfundon në internet

• e hënë, 18 shkurt 2019 9.40.MD

Një video intime midis Nicole Scherzinger dhe Luis Hamilton është hakuar dhe shpërndarë gjerësisht në internet. Mësohet se hakerat kishin vënë në shënjestër ish anëtaren e “The Pussycat Dolls”. Ata kanë arritur t’i publikojnë një sërë videosh dhe fotosh intime. Sipas “The Sun”, videoja prej 2 minutash e gjysmë, mori rreth 300 mijë klikime në pak orë. Për sa i përket datës së saktë se kur është bërë video kjo gjë nuk dihet.  Piloti i F1 dhe Nicole kanë qenë të lidhur bashkë për rreth 8 vite dhe u ndanë në vitin 2015. Ish anëtarja e “The Pussycat Dolls” është personazh i famshëm i radhës që bie pre e hakerëve në “iClouds”. Skandali më i bujshëm ndodhi në vitin 2014, […]

Dy mysafirët e famshëm të Ertugrul

• e hënë, 18 shkurt 2019 5.51.MD

Ertugrul vazhdon të mbajë rekordet e serialit më të ndjekur historik në Turqi, ndërsa mes ndjekësve ka edhe personalitete të shumta. Lojtari gjerman me origjinë turke i Arsenal, Mesut Ozil së bashku me të fejuarën e tij aktore, Amine Gulse, vizitoi fundjavën e kaluar sheshxhirimin e serialit, ku është takuar me aktorët dhe ka parë nga afër se si jetohej më shumë se 500 vite më parë. Çifti Ozil-Gulse, i cili po shkon drejt martesës, u prit edhe nga aktori kryesor i serialit në rolin e Ertugrul, Engin Altan Duzyatan. Një foto me Ertugrul është shpërndarë nga vetë Ozil në rrjetet sociale me mbishkrimin “një vizitë në sheshxhirim që kaloi shumë mirë”.     View this post on Instagram   […]

Dua Lipa më e nominuara në “Brits Awards”

• e hënë, 18 shkurt 2019 2.25.MD

Ylli i popit Dua Lipa e ka botën nën këmbët e saj, pasi u kthye në artisten më të nominuar në “Brits Awards” për të dytin vit radhazi. Kështu nis shkrimi që e përditshmja “The Sun” i ka dedikuar 23-vjeçares shqiptare. Vetëm pak pasi u vlerësua me dy çmime “Grammy Awards”, artikulli sjell në vëmendje vështirësitë që Dua Lipa, vajza e një emigranti nga Kosova iu desh të kalonte për të arritur suksesin e saj, duke u ndalur edhe tek largimi nga Kosova në vitin 1992. Vëtëm një vit pasi jetonte në një banesë modeste me familjen, Dua është shpallur jo vetëm artistja më e dëgjuar e vitit 2018 por tashmë në muzeun ‘Madame Tussauds’ të Londrës ka edhe një […]

Turi i Europës, Nicki Minaj do të shoqërohet nga reperi shqiptar

• e diel, 17 shkurt 2019 8.05.MD

Një prej reperëve të njohur shqiptar do të shoqërojë Nicki Minaj në turneun e saj botëror. Azet do të jetë një prej të ftuarve special të reperes së njohur. Përmes një postimi në Instagram ai bëri publik dhe datat kur do të performojë në Gjermani. Më datë  21, 22, 23 dhe 28 Shkurt, të gjithë shqiptarët që jetojnë në Munih, Berlin, Frankfurt apo Këln, do të kenë mundësinë të ndjekin nga afër koncertet. Klan Plus

Khloe Kardashian i jep fund lidhjes

• e diel, 17 shkurt 2019 8.10.PD

Mori fund përfundimisht. Khloe Kardashian është ndarë nga Tristan Thompson, 10 muaj pas skandalit të tradhtisë. Sipas The Mirror, ylli i televizoneve i dha fund lidhjes me basketbollistin duke e kaluar Shën Valentinin nën shoqërinë e vajzës së saj, True. Tristan tradhtoi Khloe me disa vajza të ndryshme gjatë kohës që Khloe ishte shtatzënë. Edhe pas skandalit, Kardashian nuk i dha fund lidhjes dhe vendosi ta falte. Por mesa duket kjo është një gjë të cilën, ajo nuk e ka kapërcyer dot dhe është ndarë. Çifti nuk është parë së bashku që nga muaji Janar. Klan Plus

Jona Spahiu flet për mungesën e të atit në dasmën e saj

• e shtunë, 16 shkurt 2019 7.21.MD

Moderatorja Jona Spahiu ishte e ftuara e radhës në emisionin “Thumb”. Ajo ka folur për mungesën e të atit në ditën e dasmë. “Nuk mendoj se do mi kishte lënë gjërat për atë ditë, pasi ai ka qenë natyrë që ka punuar shumë fort me ne. Domethënë edhe nëse unë isha kjo vajza që kishte atë fjalorin e zgjeruar dhe fliste me fjalë të mëdhaja ishte për faj të atij njeriu. Se nëse gjithë verës kalamajt e tjerë dilnin jashtë dhe luanin unë duhej të lexoja dhe e kisha me numër të caktuar faqesh të gjërave që duhej të lexoja dhe madje t’i tregoja në darkë se çfarë kisha mësuar atë ditë. Ai ishte njeri që ka punuar gjithë jetën […]

Era Istrefi publikon këngën e re, “Selfish”

• e shtunë, 16 shkurt 2019 5.15.MD

Këngëtarja Era Istrefi ka publikuar videoklipin e këngës së saj më të re. Kënga mban titullin “Selfish” dhe është në bashkëpunim me Dimitri Vegas dhe Like Mike. “Selfish” është realizuar nga producentë të huaj, ndërsa xhirimet e klipit janë kryer në Los Angeles. Era Istrefi është duke punuar edhe për një projekt tjetër muzikor në të cilin do të vijë në duet me motrën e saj Nora Istrefin. Xhirimet e këtij klipi mendohet se do të bëhen në Prishtinë. Klan Plus

First « 1 2 3 ... 23 24 25 » Last

NewsProvider