LAJMET: kultplus

Pazari i ri i Tiranës pjesë e serialit të suksesshëm të Netflix

‘Virgjëresha Shqiptare’ me premierë botërore në Varshavë, shpalos para botës fatin e gruas shqiptare

Rrëfimi i artistes Margarita Xhepa: Poezia e Naim Frashërit më ka ngjitur në skenë për herë të parë

“Portreti i pambaruar i Clara Bellinit”, fiton çmimin filmi më i mirë i metrazhit të gjatë në ‘Festivalin e Karlsruhe’

Konfirmohet vazhdimi i “Murder Mystery” në Netflix

‘Andromeda Galaxy’ fiton çmimin e filmit më të mirë në ‘Otranto Film Festival’

Ikona e James Bond në kërkim të një pasardhësi

Kinematë në Britaninë e Madhe punësojnë staf shtesë për premierën e filmit ‘No Time To Die’

Përkujtohet në 88 vjetorin e lindjes, aktori Bep Shiroka

Xhabir Ahmeti me dedikim për të birin: Gjashtë muaj u bënë si një buqetë dhembjesh

“Tirana International Film Festival” nis me filmin “Zgjoi”, 110 filma në programet speciale

Filmi ‘Bolero në vilën e pleqve’ pjesë e Balkan Panorama Festival

Edicioni i 19-të i “Tirana International Film Festival”, 112 filma në konkurrim

Shënohet 27 vjetori i debutimit të serialit ‘Friends’

‘Dy Luanë drejt Venecias’ nga Jonid Jorgji për Oscars 2022

Filmi “Qiell i trazuar” pjesë e Balkan Panorama Festival

Johnny Depp, fitues i çmimit “Donostia”

Publikohet data e lansimit të filmit ‘Fantastic Beasts 3’

Përkujtojmë Marie Logorecin, aktoren e madhe shqiptare në 101 vjetorin e lindjes

Vdiq Melvin Van Peebles, dramaturgu dhe regjisori i njohur amerikan

Emri « 1 2 3 ... 56 57 58 » Mbiemri

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.