NEWS Page 2

Surpriza nga sezoni i ri i “Ertugrul”

• e martë, 9 korrik 2019 9:56 e pasdites

Një lajm i papritur vjen nga ekipi i produksionit i serialit më të ndjekur historik turk, “Dirilis Ertugrul”. Sezonin që vjen, seriali do të vazhdojë transmetimin me emrin “Dirilis Osman”, duke kaluar kështu nga Ertugruli tek i biri, Osmani, i cili do të luhet nga aktori i mirënjohur Burak Ozçivit.

“Më përdhunoi me sy”

• e martë, 9 korrik 2019 9:26 e pasdites

Këtë kohë bota është tronditur me lajmet e shumta ku vajza dhe gra, pjesë e industrisë së filmit, kanë ngritur padi apo kanë deklaruar se janë abuzuar seksualisht. Disa nga të akuzuarit vuajnë dënimin, e të tjerë gjykohen në gjendje të lirë.
Vala e këtyre pretendimeve ka mbërritur deri në Bollywood. Aktorja e famshme, Esha Gupta i ka çuditur të gjithë duke deklaruar se një burrë e ka përdhunuar me sy. Ajo ka kallëzuar penalisht pronarin e një hoteli në Delhi.

“Spider-Man”, rekord të ardhurash

• e martë, 9 korrik 2019 3:25 e pasdites

Pas “Spider-Man: Home coming” Peter Parker u rikthye në ekranin e madh në kapitullin e radhës, “Spider-Man: Far From Home” me sfida të reja.
Suksesi u pa menjëherë.
Vetëm pak ditë pas shfaqjes projekti ka sjellë të ardhura me rreth 185 milionë dollarë vetëm në Shtetet e Bashkuara dhe në Kanada, teksa në nivel global ka arritur në shifër prej rreth 580 milionë Dollarësh.

Dua Lipa në një lidhje të re

• e hënë, 8 korrik 2019 5:20 e pasdites

E vendosur jo vetëm në karrierë, por edhe në jetën sentimentale. Pak javë pasi i dha fund lidhjes së saj me kuzhinierin britanik Isac Carew, Dua Lipa ka vendosur të shoh para. 23-vjeçarja ka konfirmuar lidhjen e saj me modelin Anëar Hadid.
Fotot po bëjnë xhiron e mediave rozë, ku çifti më i ri shfaqen duke u përqafuar në “Barclaycard British Summer Time Hyde Park”. Ndonëse 3 vite më i vogël se ajo, Duas duket se kjo nuk i ka interesuar aspak duke u shfaqur publikisht me të.

“Jeta bëhet më e bukur çdo ditë vetëm prej teje”

• e hënë, 8 korrik 2019 2:16 e pasdites

Hailey dhe Justin Bieber kanë festuar 1 vjetorin e propozimit. Modelja e njohur i dedikoi disa fjalë shumë të ndjera për shokun e saj më të mirë siç dhe ajo e ka konsideruar në një postimin në Instagram. “1 vit më parë i thashë ‘po’ shokut tim më të mirë dhe sot të dua më shumë se kurrë më parë.

Të martën nis seriali i ri në Tv Klan

• e diel, 7 korrik 2019 7:30 e pasdites

Njëri është më i miri në anën aziatike, tjetri është shumë i famshëm në anën evropiane.
Nuk e durojnë dot njëri-tjetrin, por duhet të formojnë sëbashku një skuadër kundër një bande ndërkombëtare droge.
Një serial plot dramë, aksion, romancë dhe situata komike.
Me aktorët më të mirë të momentit në Turqi, si Ibrahim Çelikkol, Oyku Karayel dhe Kerem Bursin.

Martohet në fshehtësi Heidi Klum

• e shtunë, 6 korrik 2019 3:20 e pasdites

4 fëmijë dhe dy divorce, por Heidi Klum nuk hoqi dorë nga dashuria.
Në lidhje me të dashurin 17 vite më të ri se ajo, Tom Kaulitz prej më shumë se një viti, ish super modelja është martuar në fshehtësi.
Mediat rozë shkruajnë se ndonëse nuk mbajtën asnjë ceremoni, madje vendosën ta mbanin sa më sekret vendimin e tyre, ata janë tashmë ligjërisht të martuar.

Çmenduria për aktorin turk, shpëtohet nga ushtria (video)

• e shtunë, 6 korrik 2019 11:10 e paradites

Burak Ozçivit është një ndër aktorët më të dashur në Turqi, Lindjen e Mesme e më gjerë. Por interesi i madh i ndjekësve jo gjithmonë sjell gjëra të këndshme.
Këtë javë, aktori 34-vjeçar, i njohur mes të tjerash edhe për rolin e Kemal në serialin “Dashuri e pafund” ishte në një vizitë pune në disa shtete në Lindjen e Mesme. Mes të tjerash, ai ndaloi edhe në Bejrut të Libanit, ku përjetoi momente të vështira në një qendër tregtare.

Dua Lipa, aktorja që u bë këngëtare       

• e premte, 5 korrik 2019 10:35 e pasdites

Dua Lipa ka qenë në qendër të vëmendjes jo vetëm për arritjet në karrierën e saj muzikore, por edhe për jetën private. Por sa prej jush e dinin se hapat e parë drejt ekranit ajo nuk i ka pasur në muzikë, por në aktrim.
Në moshën 10- vjeçare, ajo ka luajtur në serialin komedi, “Familja Moderne”, që doli në vitin 2005.

Në garë për rolin e Elvis Presley

• e premte, 5 korrik 2019 8:20 e paradites

Në garë për të marrë rolin e një prej këngëtareve më të mëdhenj të të gjitha kohërave. Ansel Elgort, Miles Teller, Austin Butler, Harry Styles, janë konkurrentë, por vetëm njëri prej tyre do të interpretojë Elvis Presley-n, në filmin biografik, që do të realizohet për të.
Producenti dhe skenaristi, Baz Luhrmann dëshiron që të gjejë një aktor që të jetë i aftë, të transmetojë tek publiku të njëjtin efekt si vetë këngëtari.

First « 1 2 3 4 ... 44 45 46 » Last

News provider

TvProfil përdor cookie për të siguruar përvojë më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacion rreth cookies mund të gjenden këtu: privacy policy.