Во оваа искрена и бескомпромисна комедија, Пол и Али се борат со кариерите, остарените родители, хипотеката, потресите во нивната врска и непријатностите во одгледувањето на нивните мали деца Лук и Ава.
Новата комична серија „Одгледувачи“ го истражува парадоксот што го знае секој родител, но никогаш не го признава: свесно ќе загинеш за своите деца, но исто така често и сакаш да ги убиеш. Мартин Фримен го игра Пол, грижлив татко кој открива дека не е баш таков маж како што мислел. Негова партнерка во оваа неверојатно стрмна родителска патека е Али (Дејзи Хагард) која води музичко студио, прави Пол да се смее и има способност да им чита приказна на децата кога, всушност, веќе е заспана. Во оваа искрена и бескомпромисна комедија, Пол и Али се борат со кариерите, остарените родители, хипотеката, потресите во нивната врска и непријатностите во одгледувањето на нивните мали деца Лук и Ава.

Беше на каналите:

HBO3  HBO  HBO2  

Препораки
 • Агенција за СИС (2006)

  image
  Агенција за све и свашта је власотиначко предузеќе које решава све проблеме својих клијената, како у Јужној Србији, тако и шире. Оснивач и власник фирме је...
 • Тате (2020)

  image
  „Сваки човек може бити отац а само ретки могу бити тате“, порука је комичне породичне серије са мелодрамским заплетима. Радња серије смештена је у савремени...
 • Паре или живот (2008)

  image
  Паре или живот је драмска, комична ТВ серија која прати неколико различитих карактера у судару с нашом свакодневницом. Драмски реализам ове серије некад се...
 • Авионџије (2021)

  image
  Урнебесне авантуре екипе пилота и стјуардеса једне имагинарне авиокомпаније забављаќе нас из епизоде у епизоду. На сваком новом лету чекају нас нови путници и...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.