Серијата е снимена според бестселерот за млади на Сесили вон Зигесар, која ни го доловува животот на една привилегирана група на тинејџери од едно приватно училиште во Менхетн.
Една таинствена блогерка, т.е. озогласена Озборувачка ги држи во шака најелитните њујоршки тинејџери. Сите сочни тајни и пикантерии се наоѓаат на најновиот пост на таинствената Озборувачка. Никој не знае која е таа, но сите, во овој ексклузивен и маѓепсан круг се потпираат на нејзината интернет страница, бомбардирајќи ја со смс-пораки за најнови, ексклузивни вести.
Да се следат нестабилни пријателства, љубомора и метеж во богатиот, но и компликуван свет не е лесно, но тоа е она што Озборувачката го прави најдобро.

Беше на каналите:

HBO2  Prva Plus  Prva LIFE  Stinet  Prva MAX  Prva  PRO 7  MRT1  MRT2  HTV1  

Препораки
 • Unter weißen Segeln (2004)

  image
 • Вовед во анатомија (2005)

  image
  'Увод' је други најгледанији програм у Америци, одмах иза овогодишњег Супербоwла који је био најгледаније финале америчког ногомета посљедњег десетљеќа. Серија је...
 • Росамунд Пилчер (1993)

  image
  A series of television movies based on the works of Rosamunde Pilcher, a popular British writer of romance novels and short stories.
 • Вампирски дневници (2009)

  image
  Не знате све о вампирима, баш као ни Елена Гилберт, главна јунакиња изврсне Wарнерове серије. Но Елена ќе сазнати и више него што је хтјела када се двојица...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.