Wayne

Wayne (2019)

Режисер: Shawn Simmons

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 8.4/10

In this gritty and sometimes bloody tale, sixteen year-old Wayne sets out on a dirt bike with his new crush Del to take back the 1978 Pontiac Trans Am that was stolen from his father before he died. It is Wayne and Del against the world.

Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.