poster

Атлас зла

The Field Guide to Evil (2018)

Xорор | САД, Грција, Индија, нов Зеланд, Унгарија, Австрија, Турција, Полска
Режисер: Ashim Ahluwalia, Can Evrenol

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 4.9/10
Оценка на корисникот: 9/10
(2 гласови)

Содржина

Дугометражни антологијски филм. Приче познате као митови, предања и легенде. Створене да пруже логичност људским најмрачнијим страховима, ове приче су темељ онога што данас знамо као хорор жанр.

Слики

Атлас злаАтлас злаАтлас злаАтлас злаАтлас злаАтлас злаАтлас зла

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Хостел 3 (2011)

  image
  Четворица мажи доаѓаат на ергенска вечер во Лас Вегас, но стануваат плен на елитниот ловечки клуб, кои приредуваат ужасна игра на измачување.
 • Страва у Улици Брестова 4: Господар снова (1988)

  image
  Могу ли ноќне море бити фаталне? Фреди Кругер (Роберт Енглуд) васкрсава – запањујуќе застрашујуќи – и враќа се да прогони снове деце људи који су га линчовали. То...
 • За џелата нема милости (1968)

  image
  Узнемирујуќа прича о злу из времена Енглеског граѓанског рата. Пуританци су под Цромwелловим водством именовали Маттхеwа Хопкинса великим инквизитором. Овлаштен...
 • Вресок (1996)

  image
  По серија таинствени смртни случаи во еден мал град, група пријатели предводени од Сидни Прескот станува цел на еден маскиран убиец. Кога бројот на мртвите...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.