poster

Top Gear: The Perfect Road Trip 2

Top Gear: The Perfect Road Trip 2 (2014)

Комедија, Документарец | Обединетото Кралство
Режисер: Phil Churchward

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 7.8/10

Содржина

Jeremy Clarkson and Richard Hammond are returning to Italy. Their destination is the island named after Ford's iconic coupe of the 1970s: Capri.

Слики

Top Gear: The Perfect Road Trip 2

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Докажано Џонатан (2007)

  image
  Џонатан Винтерс, стрип-икона и талентиран уметник, сонува неговите слики да се најдат во Музејот за современа уметност во Њујорк. Познат критичар на уметноста...
 • Лица, места (2017)

  image
  Ањес Варда била је номинована 2018. године за Оскара за путописни документарни филм Лица, места, који је реализовала са француским фотографом и муралистом Џеј...
 • Полна месечина (2009)

  image
  Комедија за визионерка која се претвора дека навистина верува во магија, машка проститутка која се претвора дека и верува на визионерката, илузионист кој се прави...
 • Матадор (2008)

  image
  Матадор е епска приказна за Давид Ел Фанди Фандила и неговата борба да стане нај ценет светски матадор. Срцепарателните пречки и возбудливите успеси го...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.