рејтинг: 7.2/10
Оценка на корисникот: 7/10
(3 гласови)

Содржина

Френки и Балас се најдобри пријатели и средношколски аристократи: згодни, ѕвезди на пливачкиот тим, и популарни кај девојките. Тие живеат совршени животи, сè до ноќта на роденденската забава на Френки кога се случува неочекуван инцидент.
Френки и Балас се најдобри пријатели и средношколски аристократи: згодни, ѕвезди на пливачкиот тим, а се популарни и кај девојките. Френки полни 17 години и организира роденденска забава. Сè изгледа совршено, освен тоа дека родителите на Френки се разведуваат зашто татко му се вљубил во друг маж, а Френки тешко може да го прифати тоа. Забавата на Френки тече во најдобар ред, но кога еден инцидент сугерира дека негодувањето на Френки за татко му може да отвори некои прашања и за неговата сексуална ориентација, врската на Френки со Балас се разнишува. Низ школото се шират гласишта и вистината изгледа недофатлива, но помошта за Френки и Балас доаѓа од неочекуван извор. „Возрасни деца“ е срцепарателна приказна за пријателство, самоспознавање и моќта на љубовта без етикети.

Слики

Возрасни децаВозрасни децаВозрасни децаВозрасни децаВозрасни децаВозрасни децаВозрасни децаВозрасни децаВозрасни децаВозрасни деца

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Три Криста (2017)

  image
  Др. Алан Стоне је пронашао Исуса - три пута. Стоне је психијатар задужен за лијечење три различита параноидна схизофреника који сви вјерују да су Исус Крист....
 • Манчестер на море (2016)

  image
  Мајсторот Ли се враќа во својот роден град во Нова Англија по смртта на брат му за да се грижи за својот внук, кој е тинејџер. Но, неговото пристигнување го...
 • RAIN MAN (1988)

  image
  Чарли Бабит, себичен јапи, останува без наследство кога неговиот татко остава огромно наследство на неговиот брат Рејмонд, човек со посебни потреби, додека на...
 • Ирон Исланд (2005)

  image
  Some poor people in the Southern coasts of Iran do not have any place to live, and thus, they reside on an old, abandoned ship in the sea. Captain Nemat, their...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.